15 Ekim 2008 Çarşamba

Ankara Kaç Saat?


İtiraf ediyoruz hepimiz düşündük giderken. Doğru demişler ama; Su akıyor yatağını buluyor en sonunda. Seviyorum ataları.

Otobüse binmek için beklediğimiz 5 saat, otobüste 6 saat; kaba hesap yarım günde ulaştık başkente. Bu bizim hikayemiz sahadaki aslanlarınki ise apayrı. Bilmiyorum şeytan tüyü mü var kan mı çekiyor güçlü Galatasaray takımı görmek mi hoşumuza gidiyor ama bir şeyler bizi bu takıma çekiyor. Rakip Fenerbahçeymiş, Beşiktaşmış güç gösterisi için orada değildik. Galatasaray kazanınca gülen, kaybedince üzülen içimizden birileri bize ihtiyaç duyuyordu. Aslında desteğe de gerek yoktu maçı saraçoğlunda 50bin taraftarının önünde oynatsalar yine bizim kızlarımız yenerdi. Biz onların ellerinde yükselen kupayı görmeye, Şampiyonluk kutlamasında da, Abimizin cenazesinde de taraftarıyla omuz omuza yürüyen acıyı mutluğu paylaştığımız BANDIERA başta olmak üzere diğer kızlarımızın mutluluğunu paylaşmaya gittik oraya. Beklediğimiz oldu; Yenilmez ARMADA canlanıyor.
Çoğu anlamıyor ama -aslında bende anlamıyorum da- bu takım bizim gözlerimizi dolduruyor, tüylerimizi ürpertiyor. Yenilmez Armada dönemlerininde canlı tanığı değiliz ne oluyor bilmiyorum ama kurcalamayada gerek yok biz Metin Oktay'ı da 14 seneyi bilmesekte dolu gözlerle dinleyen kuşağız.

Son sözüm Roma taraftarına;
Ayık olun gençler, sizin Tottininîz varsa bizimde Işılımız var. a34

Hiç yorum yok: